Wednesday, April 2, 2008

Jak omijać blokadę na Wikipedii

Ponieważ nie-do-końca się zgadzam z zasadami Wikipedii dotyczącymi blokowania użytkowników* postanowiłem napisać króciótki poradnik jak należy omijać takowe ;). Poradnik ten należy wykorzystywać tylko w dobrej wierze!


  1. Ściągnij i zainstaluj przeglądarkę internetową, której do tej pory nie używałeś (jest całkiem duży wybór).

  2. Znajdź w internecie jakiś serwer proxy i używaj go.

  3. Załóż sobie nowe konto.

  4. Pod żadnym pozorem nie tykaj się problemów, za które zostałeś zablokowany, bo i tak administratorzy zlecą się jak jastrzębie.* zasady te służą w zamyśle do karania użytkowników za niezgodne z zasadami działania, a nie do chronienia Wikipedii przed nimi.

2 comments:

WikiKrytyk said...

O, fajny wpis; też myślałem, czy nie napisać szczegółowego HOWTO na swoim blogu na ten temat. Miałem wątpliwości, ale jeśli jeden z adminów nie ma takowych, to czemu nie...
Jak widać "ciało admińskie" jest kompletnie dysfunkycjne i nie jest w stanie ustalić nawet tak elementarnych kwestii jak to, za co i kogo blokować. WP zmierza do autodestrukcji w zastraszająco szybkim tempie...

WikiKrytyk said...

I odnośnie tego porównania adminów do jastrzębi: no naprawdę, strasznie pochlebiasz sobie i swoim kolegom. Raczej należy ich porównać do kur na grzędzie, które nie mają co robić i patrzą kogo i za co by tu zablokować (przynajmniej niektórzy tak robią).