Friday, June 29, 2007

Kanon Wikipedii ...

... czyli jak rozładowywać atmosferę.

Wiadomym jest nie od dziś, że Wikipedyści uważają flamewar za swój przywilej. Najczęściej placem boju jest PUA oraz SdU. Ponieważ jednak wszelki flame jest w tych miejscach strasznie gorszący dla obserwatorów, Wikipedyści znaleźli sobie nowe fajne poletko: Kanon Wikipedii.

A czym ów Kanon jest? Chodzi o listę artykułów, które powinny znaleźć się na Polskiej Wikipedii i być dobrej jakości. Jest to instytucja o wiele lepsza do flejmienia niż PUA,PAnM, PGnM, czy SdU, ponieważ te mają pewne obowiązujące zasady zakazujące pewnych zachowań.

Obecnie Kanon to jest taki plac zabaw dla tych wszystkich użytkowników, którzy nie mieli do tej pory jak wyszaleć się pod kątem swojego POV. Nie lubię piłki nożnej, więc wywalam artykuły o drużynach piłkarskich, ktoś inny nie lubi satanistycznej muzyki, więc na liście nie ma (i chyba nie będzie) takich zespołów jak Behemoth i KAT, pomimo ich niewątpliwego trwałego wpływu na polską muzykę (oraz światowej renomy). Tak naprawdę to problem jest jeden: lista ma mieć skonczoną liczbę artykułów (w założeniach <= 1500 ) więc oczywiście niektóre pojęcia są niegodne, aby się na niej znaleźć - takie SdU 2.0 (albo raczej SdU^2).

Ciekawe jaki będzie tego finał, chociaż mam podejrzenie, że nieoczekiwany. Ja sam osobiście czekam aż z listy jako niegodny zniknie AKW, z którego książki uczy się już drugie pokolenie fizyków w Polsce.

1 comment:

Rodrigo said...

Oi, achei teu blog pelo google tá bem interessante gostei desse post. Quando der dá uma passada pelo meu blog, é sobre camisetas personalizadas, mostra passo a passo como criar uma camiseta personalizada bem maneira. Se você quiser linkar meu blog no seu eu ficaria agradecido, até mais e sucesso. (If you speak English can see the version in English of the Camiseta Personalizada. If he will be possible add my blog in your blogroll I thankful, bye friend).